פוסטים

איך ייעוץ עסקי יעזור לעסק שלך?

איך יעוץ עסקי יכול לעזור לעסק שלך?

מה זה ייעוץ עסקי?

ייעוץ עסקי היא המומחיות באמצעותה כל עסק יכול להפוך ליעיל יותר ורווחי יותר. המומחים בתחום של ייעוץ עסקי מבינים לעומק כיצד עובד עסק וכיצד יש לנהל אותו. הם מומחים בשיטות העדכניות ביותר של שיווק, תמחור נכון, גיוס ועוד. מיומנויות שכל בעל עסק צריך, אבל מעטים בעלי העסק שיש להם את אותן.

למה צריך ייעוץ עסקי?

פתחתם עסק. התגברתם על הררי הביורוקרטיה, השגתם אישורים, הסדרתם רישומים, הצגתם ערבויות והנה, אחרי מאמצים רבים העסק קם ונהיה. אבל אז גיליתם שזאת רק ההתחלה. פתאום מתברר שניהול עסק הוא עניין מורכב ותובעני. רבים מבעלי העסקים בישראל מרגישים שהעסק שלהם לא ממצה את מלוא הפוטנציאל שלו, ושיש פער בין מתסכל בין התשוקה האדירה שהניעה אותם לפתוח את העסק מלכתחילה והאהבה למקצוע, לבין המציאות השגרתית בה רוב האנרגיה מתכלה על עניינים טכניים.

יש תפיסה רווחת ולא מדוברת לפיה ניהול עסק הוא דבר אינטואיטיבי שניתן ללמוד “תוך כדי תנועה” אבל המציאות מוכיחה אחרת. ניהול עסק, כל עסק, בלי קשר לתוכן הספציפי שהוא מציע, היא מיומנות בפני עצמה שדורשת ידע ומומחיות וזאת המהות של ייעוץ עסקי.  התפיסה הילדותית לפיה אפשר לעשות הכל לבד מובילה לתוצאות נמוכות, ואלו גורמות תחושות שליליות של ייאוש ותסכול. בעולם שבו אנחנו יודעים לפנות לבעל מקצוע שיטפל לנו בבעיה בצנרת, הולכים להדרכת הורים או לייעוץ זוגי, אנחנו כבר בשלים יותר להבין שגם ייעוץ עסקי הוא תחום נדרש שיוכל לפתור לנו בעיות שמעולם לא הוכשרנו להתמודד איתם. 

מי צריך ייעוץ עסקי?

התשובה הקצרה היא כולם. התשובה הארוכה יותר היא שייעוץ עסקי נראה אחרת בכל עסק בהתאם לגודל העסק ולצרכים השונים שלו. למשל: תאגידי ענק כבר מכילים בתוכן באופן קבוע מחלקות שלמות שמתמחות בכל תחום שנדרש לקיום השוטף של התאגיד, ואפילו הן פונות לייעוץ עסקי לפני מהלכים גדולים וסבוכים כמו מיזוגים, כניסה לשווקים חדשים, הנפקה לבורסה וכדומה.

עסקים קטנים ועצמאיים גם הם יכולים ללהיעזר במומחי ייעוץ עסקי, והצורך שלהם הוא אפילו גדול יותר מכיוון שאין להם את המשאבים להעסיק מומחה לכל תפקיד. דמיינו למשל מישהי שפתחה עסק לעיצוב פנים, פתאום מוטל עליה גם להתעסק בכספים, שיווק, ניהול זמן, אספקה ועוד ועוד. היא עשויה להיות המעצבת פנים המוכשרת ביותר במדינה, אך ללא ניהול נכון העסק שלה עלול לדשדש ואף להיכשל מכיוון שחסרות לה מיומנויות הכרחיות. 

איך ייעוץ עסקי יעזור לעסק שלי?

כמו שאנחנו יודעים למצוא את הבעיה זה כבר מחצית הפתרון, כך שהתרומה הראשונה של ייעוץ עסקי מתחילה כבר בשלב האבחון. בעלי עסקים רבים מרגישים שמשהו בניהול העסק לא עובד כמו שצריך אבל לא מצליחים להבין מה בדיוק. נדרשות עיניים נוספות ומקצועיות כדי להצליח לשים את האצבע על הבעיה המדויקת. 

בנוסף, ייעוץ עסקי כולל ליווי פרקטי וניסוח אסטרטגיה המותאמת בדיוק לעסק שלך. אין נוסחת קסם אחת שרלוונטית לכולם אלא יש צורך לתפור לכל עסק חליפה לפי מידותיו. מדובר בתהליך שבמהלכו יש להבין מה נקודות החוזקה של העסק, מה היתרונות היחסיים שלו, מיהם קהל הלקוחות ואיך ניתן להגיע אליו באפקטיביות וכן הלאה. 

ייעוץ עסקי יכול לשנות את העסק שלך מן הקצה אל הקצה. להפוך את ההתנהלות העסקית מעול כבד שצריך להתמודד איתו, לכלים מכפילי כוח שיכולים להעצים את העסק. ייעוץ עסקי נועד לפנות לך זמן להתעסק בתחום המומחיות שלך, להגיע לקהל הלקוחות שבאמת מעונינים בערך שיש לך להציע ולהגשים את החזון שעליו חשבת כשהחלטת לפתוח עסק.  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *