פוסטים

מה זה מנטור ולמה הוא משמש

מה זה מנטור ולמה הוא משמש

אנשים רבים מכנים את עצמם מנטור בשנים האחרונות. ניתן למצוא לא מעט מנטורים לחיים, לזוגיות או לעסקים. אך מה המשמעות של המילה מנטור? מאיפה היא מגיעה? האם כל אחד יכול להגדיר את עצמו כך? מה זה מנטור ולמה הוא משמש?  

מנטור כמדריך

מקור המושג הוא מתוך המיתולוגיה היוונית. מנטור היה חברו של אודיסאוס. הוא גידל את ילדו ושימש לו מורה, מדריך ואב רוחני. מכאן, ניתן להבין כי מנטור הוא מומחה, בכיר ובעל ניסיון, שמסייע לאחרים בתחילת דרכם להתפתח ולממש את היעדים שלהם. המנטור הוא בכל מיומנויות וכישורים מעולמות האימון, ההנחיה, הייעוץ והלמידה. 

מטרת המנטור כמדריך היא לתת לאדם אותו הוא מדריך (“מנטי”) כלים שיאפשרו לו להשיג את מטרותיו ולפרוץ גבולות, גם אישיים וגם מקצועיים. 

מנטור כמודל להשראה והתפתחות 

המנטור הוא לא מודל לחיקוי, ולא צריך להיות כזה. הוא, באישיותו, בהישגיו, ניסיונו ויכולותיו, מהווה מקור להשראה, לצמיחה, אתגור, הרחבת אופקים ומתיחת גבולות. הוא מעודד ומחזק את המנטי, ואף עוזר לו ליצור בעצמו רשתות ערך. 

איפה אפשר למצוא מנטור טוב?

באופן כללי, קשה למצוא מנטור טוב, מודל להשראה ולא לחיקוי. מישהו שנותן לנו כוח וכלים להתמודד בעצמנו עם המציאות ולהשיג את היעדים שלנו. ניתן למצוא הרבה מאוד אנשים המכנים את עצמם מנטורים. אבל מי מהם הוא מנטור טוב, ואיפה אפשר למצוא אותו?

היום, בזכות המרחב הווירטואלי, ואמצעי התקשורת הוותיקים, הרבה יותר פשוט למצוא ולזהות מנטורים אמיתיים, כאלה שתוכלו ללמוד מהם להיות אנשים טובים יותר. אתם יכולים לקרוא מאמרים שהם כתבו, לצפות בסרטונים עם הרצאות שלהם ביוטיוב או בראיונות שלהם בטלוויזיה, ולקרוא חוות דעת עליהם של אנשים אחרים. אם אחרי שנחשפתם לכל התוכן של המנטור, אתם מתרשמים ממנו, ומרגישים שלמדתם משהו חדש, מצאתם לעצמכם מנטור טוב.  

איך מתבצע מנטורינג?

מנטור טוב לא נותן משוב ולא רק חונך. הוא משמש כמוציא לפועל של הפוטנציאל של המנטי, ולא כמי שרוצה ליצור חיקוי של עצמו. הוא רואה את התמונה הרחבה, את האדם עצמו ואת הפוטנציאל שלו בתחום בו הוא מנטור. המנטור נותן לו את הכלים לנווט בתוך מפה ולא מכוון אותו בעצמו. 

מתוך האמון שמתגבש בין השניים, נוצר משהו חדש: הפריה הדדית וצמיחה. המנטור מלמד את המנטי מתוך ניסיון, ידע ותבונה. המנטי מפנים את כל את אלה ומביא נקודת מבט חדשה על אותו תחום. הוא מצליח למצוא פתרונות חדשים לאתגרים בדרך להצלחה

מה מביא מנטור לארגון?

המנטור לא חייב להיות אדם פרטי. ניתן להביא מנטור לארגון כדי שיעורר השראה בעובדים ובהנהלה ויתחיל תהליך של שינוי בריא וחיובי.

כשהמנטור מגיע חדור מטרה, הוא יודע איך לגרום לארגון להבין מה הוא צריך ומה המטרה שלו, באמצעות שיתוף פעולה ומחויבות של ההנהלה הבחירה. לאחר שמטרת הארגון ברורה, מספר מנטורים מלווים מנהלים במקומות שונים תוך הארגון ולומדים אותו. בזמן זה הם מגבש תוכנית עבודה: הגדרת יעדים ומדדים להצלחה. אילו משאבים צריך להקצות, איך לשווק את התוכנית בארגון וזיהוי של אוכלוסיות היעד. לבסוף, המנטורים מגייסים את המשתתפים בתוכנית. הם לומדים להכיר אותם, את הצרכים, הציפיות והסגנון האישי שלהם.

קבוצת ניר דובדבני: המנטור שלך להצלחה

בקבוצת ניר דובדבני תוכלו לענות על השאלה מה זה מנטור ולמה הוא משמש בקלות. 

בקבוצה תמצאו מנטורים שילוו אתכם עד להגשמת המטרה שלכם. בראשה נמצא ניר דובדבני, יזם ואיש עסקים. כמנטור לעסקים, הוא מביא אתו ידע וכישורים שרכש כמומחה המוביל בארץ לאפקטיביות עסקית. דובדבני פיתח שיטות מכירה ייחודיות, הידועות בעולם כאפקטיביות. את השיטות הוציא במספר ספרים פרי עטו. 

בקבוצת ניר דובדבני תמצאו מנטורים מהמעלה הראשונה, שיעשו מנטורינג לעסקים ויסייעו להם למצוא את הדרך שלהם להשתפר בכל התחומים והשירותים שבעלי עסקים צריכים. למשל, אסטרטגיה, מיסוי, שיווק, יחסי ציבור, נדל”ן, ניהול ומכירות. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *