פוסטים

מי צריך ליווי עסקי ומתי כדאי להתחיל אותו?

מי צריך ליווי עסקי ומתי כדאי להתחיל אותו?

נמאס לכם להסתפק במועט? נשבר לכם לחלום ולקום בבוקר למציאות שאינה מספקת אתכם? שיטת הייעוץ העסקי של ניר דובדבני היא הפתרון האולטימטיבי שיאפשר לכם להקפיץ את העסק שלכם לשלב הבא. במדריך זה נסביר לכם מדוע ייעוץ עסקי הוא אלמנט הכרחי להצלחת עסקים ולמי מתאימה השיטה הייחודית של קבוצת ניר דובדבני.

ייעוץ עסקי הוא תנאי הכרחי להצלחתו של כל עסק. יש לקחת את עלותו בחשבון כאלמנט בלתי נפרד מן ההוצאות הנדרשות לצורך הקמתו של עסק ושגשוגו. הייעוץ חשוב במיוחד עבור אילו שצועדים את צעדיהם הראשונים בספירה העסקית, אך הוא מסייע גם לבעלי עסקים ותיקים להגשים את יעדיהם העסקיים.

ייעוץ עסקי מסייע לאנשים המתכננים להקים עסק לבצע את צעדיהם הראשונים בצורה מושכלת וממוקדת. ככלל, לאורך הקריירה העסקית של יזמים, טמונים פחים רבים שקל במיוחד למעוד בהם במידה שאין להם את הכלים והידע הרלוונטיים. ייעוץ עסקי יכול לסייע להם בבחירת המודל העסקי המתאים, בניית תוכנית עסקית, השגת מימון, גיוס עובדים ועוד.

יועצים עסקיים מסייעים לבעלי עסקים להשתלב במציאות העסקית שבמסגרתה יהיה עליהם לספוג במהירות שיא כמויות גדולות של אינפורמציה בדבר השגתם של מקורות מימון, מיצוי יתרונותיו היחסיים של בית העסק, היכרות עם השווקים השונים וכיוצא באלה. יועצים עסקיים יכולים לספק לבעלי עסקים את הידע והניסיון הדרושים להם כדי להתמודד עם האתגרים העסקיים השונים.

ייעוץ עסקי אפקטיבי מסייע לבעלי עסקים להתוודע לחוזקותיהם ולהעצים אותן, להעלות את המוטיבציה שלהם ולחשוף את מקור הנביעה של הלהט והתשוקה, החיוניים להצלחה בעולם העסקים. יועצים עסקיים יכולים לעזור לבעלי עסקים להבין את עצמם ואת העסק שלהם טוב יותר, מה שיכול להוביל לשיפור ביצועים ולצמיחתם של העסקים.

יועצים עסקיים כמנטורים אישיים

אין להפריז בחשיבותם של יועצים עסקיים המלווים בעלי עסקים בצורה  צמודה. תפקידו של היועץ העסקי בשלבי פעילותו השונים של העסק ובשגשוגו הוא מרכזי, ולא אחת אף מכריע. יועצים עסקיים מכירים הן את הענף העסקי על ענפיו ומנגנוניו השונים והן את הגורמים השונים שמשפיעים בו. 

כך, יכולים היועצים העסקיים לפתח מתודולוגיית הדרכה וליווי עסקיים קוהרנטית שמסייעת לבעלי עסקים החל מהצעדים העסקיים הראשונים שלהם ואף קודם לכם. יועצים עסקיים יודעים לעשות סדר בדברים ולערוך הבחנה רציונאלית בין השיקולים העסקיים השונים. 

בנוסף לידע המקצועי והניסיון שלהם, יועצים עסקיים יכולים גם להוות מנטורים אישיים לבעלי עסקים. הם יכולים לסייע לבעלי העסקים לפתח את המיומנויות הנדרשות להצלחה עסקית, כגון ניהול זמן ומשאבים, קבלת החלטות, תקשורת יעילה, ניהול עובדים, ניהול משברים ועוד. בנוסף, יועצים עסקיים יכולים גם לסייע לבעלי העסקים להתמודד עם אתגרים אישיים ועסקיים, כגון דאגה כלכלית, לחץ בעבודה, חוסר ביטחון עצמי ועוד. 

ראוי להדגיש כי הקשר בין יועץ עסקי לבין בעל העסק שאותו הוא מלווה הוא קשר הדוק ומשמעותי. היועץ העסקי הוא לא רק מקצוען המסייע לבעל העסק בתחום העסקי, אלא גם אדם המלווה אותו לאורך הדרך ומסייע לו להתפתח גם ברמה האישית.

מתי כדאי להתחיל ייעוץ עסקי?

כאמור, יעוץ עסקי הוא שירות המוענק לעסקים על ידי מומחים בתחומים שונים, כגון ניהול, שיווק, פיננסים ועוד. הייעוץ יכול לסייע לעסקים לצמוח, לשפר את הביצועים שלהם ולשגשג.

ישנם מספר גורמים שיכולים להעיד על כך שהגיע הזמן לפנות לייעוץ עסקי. אחד הגורמים הללו הוא אם העסק שלכם נמצא בתקופה של שינויים או אתגרים. לדוגמה, אם אתם מתרחבים למדינה חדשה, אם אתם משנים את המוצר או השירות שלכם או אם אתם מתמודדים עם תחרות מוגברת, ייעוץ עסקי יכול לעזור לכם לצלוח את השינויים ולהצליח.

גורם נוסף שיכול להעיד על כך שהגיע הזמן לפנות לייעוץ עסקי הוא אם אתם רוצים לשפר את הביצועים של העסק שלכם. לדוגמה, אם אתם רוצים להגדיל את המכירות, לשפר את הרווחיות או לשפר את השירות ללקוחות, ייעוץ עסקי יכול לעזור לכם להגדיר יעדים, לפתח אסטרטגיות וליישם שינויים שיובילו לשיפור.

לבסוף, ייעוץ עסקי יכול להיות מועיל גם אם אתם רוצים לקבל משוב או הדרכה על נושאים ספציפיים בעסק שלכם. לדוגמה, אם אתם רוצים לפתח תוכנית עסקית, לשפר את הניהול הפיננסי של העסק שלכם או לפתח אסטרטגיה שיווקית חדשה, ייעוץ עסקי יכול לספק לכם את ההכוונה והתמיכה הדרושים. לכן, על מנת להבין האם כדאי לכם לפנות לייעוץ עסקי, כדאי לקחת בחשבון את המשתנים הבאים:

  • שלב ההתפתחות של העסק: ייעוץ עסקי יכול להיות יעיל בכל שלב בהתפתחות של העסק, אך הוא במיוחד חשוב עבור עסקים חדשים או עסקים קטנים שמעוניינים לצמוח. אף על פי כן, עסקים ותיקים רבים שפנו לייעוץ עסקי גם כשעברו לרווחיות, נהנו מעליה משמעותית ברווחים. עסקים חדשים ניצבים בפני אתגרים רבים, כגון בניית תוכנית עסקית, השגת מימון, גיוס עובדים ועוד. ייעוץ עסקי יכול לסייע לעסקים חדשים להתמודד עם האתגרים הללו ולהגדיל את סיכויי ההצלחה שלהם. עסקים קטנים, לעומת זאת, עשויים למצוא את עצמם עם משאבים מוגבלים. ייעוץ עסקי יכול לעזור לעסקים קטנים לנהל את המשאבים שלהם בצורה יעילה יותר ולצמוח למרות המגבלות.
  • הצרכים הספציפיים של העסק: ייעוץ עסקי יכול לענות על מגוון רחב של צרכים, כגון: בניית תוכנית עסקית, השגת מימון, פיתוח מוצרים או שירותים חדשים, שיפור ניהול העסק ועוד. כך, אם לעסק יש צרכים ספציפיים, כגון צורך לגייס מימון או להתרחב לשוק חדש, ייעוץ עסקי יכול לעזור לעסק להשיג את היעדים שלו.
  • התקציב של העסק: ייעוץ עסקי יכול להיות יקר, ולכן חשוב לקחת בחשבון את התקציב של העסק בעת בחירת יועץ עסקי. אף על פי כן, כדאי מאוד לשקלל מלכתחילה את הייעוץ העסקי בתקציב של העסק, תוך הבנה שייעוץ עסקי אפקטיבי מהווה השקעה נבונה שיכולה להקפיץ את העסק שלכם לשלב הבא.

במילים אחרות, בדרך כלל, מומלץ להתחיל ליווי עסקי בשלב מוקדם של חיי העסק, כאשר יש עדיין הזדמנות להשפיע על כיוון ההתפתחות שלו. עם זאת, גם עסקים ותיקים יכולים להפיק תועלת רבה מייעוץ עסקי, כאשר הם מעוניינים לשפר את הביצועים שלהם או להתמודד עם אתגרים חדשים.

מה כדאי לקחת בחשבון בעת בחירת יועץ עסקי?

  • הניסיון וההכשרה של היועץ: חשוב לוודא שהיועץ בעל ניסיון והכשרה רלוונטיים לתחום העסק שלכם. אל תתפשרו על יועצים עסקיים עלומי שם. פנו לחברות ייעוץ עסקי גדולות ובעלות רקורד מוכח. 
  • התמחויות היועץ: חשוב לבחור יועץ בעל התמחויות בתחומים הרלוונטיים לצרכים שלכם. זכרו כי ייעוץ עסקי אינו מסתכם בבניית תוכנית עסקית ומציאת מקורות מימון. יועץ עסקי מקצועי יספק לכם משוב והדרכה על העסק שלכם, יסייע לכם להגדיר יעדים ויפתח ביחד איתכם אסטרטגיות להשגתם, תוך תמיכה בכם לאורך תהליך הצמיחה וההתפתחות של העסק שלכם.
  • הגישות והשיטות של היועץ: חשוב לבחור יועץ שהגישות והשיטות שלו תואמות את הערכיות והצרכים שלכם. בחרו ביועץ שעובד בשיטה מוכרת ומוכחת, תחת מתודה ברורה שתאפשר לכם להגשים את חלומותיכם.

איך לבחור ייעוץ עסקי?

אין ספק שייעוץ עסקי אפקטיבי הוא השקעה נבונה שיכולה להקפיץ את העסק שלכם לשלב הבא. אבל, וכאן יש אבל גדול – על מנת להפיק את המרב מייעוץ עסקי, חשוב לבחור יועץ המתאים לעסק שלכם ולצרכים שלכם. 

את השם “ניר דובדבני”, כנראה יצא לכם לפגוש. יכול להיות שחבר שעבר את תוכנית הייעוץ המליץ לכם עליו, או ששמעתם על האקזיט שניר עשה. בכל מקרה – מדובר בחברת הייעוץ העסקי הגדולה, המובילה, והכי חשוב – המוצלחת ביותר בישראל. וכשמזכירים “הצלחה”, מדברים על אלפי עסקים שעברו תחת ידה של קבוצת ניר דובדבני, וקיבלו ייעוץ עסקי שפשוט הקפיץ את העסק שלהם בצורה מטאורית. אז אם גם לכם יש עסק, אין לכם מה להתלבט – זה הזמן לעבור לצעד הבא, ולהוביל את העסק למספרים הרבה יותר גבוהים – באמצעות הייעוץ העסקי המקצועי של ניר דובדבני. אתם רק תרוויחו מזה. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *