פוסטים

איך מודדים הצלחה של ניהול עסק

איך מודדים הצלחה של ניהול עסק

איך מודדים הצלחה בניהול עסק לפי מדדי RIO וKPI?

הקדמה

כל בעל עסק מעוניין שהעסק שלו יצליח, הוא רוצה להצליח למכור כמה שאפשר, במחיר שהוא מעוניין בו ולגדול כמה שיותר. בעלי העסקים מבצעים שינויים והתייעלות בעסק שלהם ללא הרף על מנת שהעסק ישתפר מיום ליום. כדי לדעת האם השינויים שאתם מבצעים בעסק באמת מועילים עליכם למדוד את ההצלחה, אבל איך מודדים הצלחה בניהול עסק? במאמר זה נסביר על שני מדדים חשובים.

מדד RIO

מדד הRIO או Return on Investment ובעברית ‘מדד החזר השקעה’ הוא המדד הראשון עליו נדבר. כבר מהשם מובן על מה מדובר – מדד המחשב כמה רווח השקעה של סכום מסוים תפיק לנו. הדרך לחשב את המדד היא יחסית פשוטה על הנייר. כשאנחנו פותחים במסע שיווק מסוים אנחנו מחשבים את ההוצאות הכוללות של הפרויקט: עלות פרסומות, תשלומי משכורות למשווקים, עיצוב גרפי ועוד נניח 100 ש”ח. לאחר הפרויקט נבדוק בכמה עלו הרווחים של החברה – אלו הרווחים שקיבלנו בזכות מסע השיווק, נניח 150. נפחית את הרווח מהעלות ונחלק בעלות: 

100\(150-100) = 0.5. כלומר מדד הRIO של הפרויקט הוא 0.5. 

מדד KPI

מדד KPI או Key Performance Indicators ובעברית ‘ממדי ביצוע מרכזיים’ הם מדדים שלפיהם החברה יכולה להעריך את רמת הביצועים שלה. המדדים הם למעשה האסטרטגיה ארוכת הטווח של הארגון ולכן לכל ארגון יהיו מדדים מעט שונים מחבריו. מטרת המדד היא להצליח לכמת כל פעילות של הארגון כך שיהיה ניתן לנטר אותו ולפקח עליו, גם דברים שאין להם ממש מספר כמו ‘מדד מנהיגות’.

מי יעזור לכם להצליח בניהול העסק שלכם?

אז אם הגעתם עד לכאן אתם בוודאי מחפשים עזרה בניהול העסק שלכם. אם כך, כדאי לכם להכיר את החברת הייעוץ העסקי של ניר דובדבני.

ניר הוא יועץ עסקי מצליח ומוכר היטב בארץ, מאחוריו שורה של הצלחות ועבודה עם הגופים הגדולים במשק, בנקים, חברות תעשייה, עסקים קטנים ובינוניים ועוד. ניר הקים את חברת דובדבני כדי להעביר מהידע שלו לכולם. ניתן לרכוש את הקורסים באתר של החברה: לפרטים נוספים הכנסו לאתר: https://www.rnd.org.il/ או צרו קשר במייל: [email protected] או בטלפון: 8406*.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *